When we're young

Pamiętam, jak kiedyś natknęłam się w telewizji na amerykański program o małych miss. Wystylizowane od stóp do głów dziewczynki, uśmiechały się szeroko, zabiegając o jak najwyższe noty, a przy tym sprawiały wrażenie, że doskonale się bawią. Za całym splendorem sytuacji stała armia rodziców, którzy popychali swoje pociechy w światło reflektorów.

Później usłyszałam o Cecilii Cassini - jedenastoletniej projektantce mody ekologicznej. Zafascynowana światem mody dziewczynka w pełnym makijażu i nienagannym stroju szturmem zdobyła media. Wystąpiła w kilku programach telewizyjnych, gościła na pierwszej stronie Los Angeles Daily News, zdobywając popularność nie tylko w Ameryce, ale i na całym świecie.
Ubrania jej projektu cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieci hollywoodzkich gwiazd. Wśród jej klienteli znajdują się m.in. Miley Cyrus, Heidi Klum oraz Bella Thorne.
Teraz na świeczniku znalazła się Thylane Léna-Rose Blondeau – 10-letnia fotomodelka o „niezwykle dorosłym spojrzeniu”. Jedna z trzech dziewczynek, które pozowały w prowokującej sesji zdjęciowej „Cadeaux”, opublikowanej w grudniowym magazynie „Vogue”.
Mocny makijaż, ubrania od światowych projektantów i wysokie szpilki to cechy charakterystyczne sesji. Krótko mówiąc, nastoletnie dziewczynki pozowały niczym dorosłe kobiety. Przedsięwzięcie pod gościnną redakcją Toma Forda, zostało mocno skrytykowane. Niemalże jednogłośnie uznano, że wykorzystywanie wizerunku nieletniej dziewczynki jest niemoralne i niesie ze sobą niebezpieczeństwo.
Wystarczy przytyczyć słowa pani Marii Rotkiel w iWoman – "Jeśli zdjęcia budzą skojarzenia erotyczne to oczywiste jest, że nie chodzi o przekaz kierowany do dzieci. Jeśli mają budzić zainteresowanie, a nawet pożądanie, to można się zastanowić, czy nie dochodzi po prostu do wykorzystania dziecka".

Przekroczono pewną granicę, a byćmoże zapoczątkowano nową erę.

Kariera Thylane znacząco się rozwinęła od czasu w/w sesji. Dziewczynka dwukrotnie pojawiła się w „Vogue”, wystąpiła w kampanii odzieży Diesel. Stała się najbardziej rozchwytywaną młodocianą fotomodelką.

Trzeba przyznać, że ma zaskakująco bogate portfolio jak na swój wiek. Kariery, zleceń, sesji zdjęciowych może jej pozazdrościć niejedna rówieśniczka...

top blogs
top blogs