Polski projektant w konkursie MUUSE&VOGUE

Polski projektant w konkursie MUUSE&VOGUE
Historia zaczyna się w roku 2011. Sebastian, absolwent zakopiańskiego liceum dnie i noce zastanawia się jaki "poważny" kierunek mógłby studiować. Serce podpowiada, żeby jednak postawić na pasję. Tak też robi i staje się uczniem Krakowskich Szkół Artystycznych.

W 2014 roku Sebastian Gąsienica-Łuszczek kończy kierunek Projektowanie Ubioru. Gala dyplomowa odbywa się w marcu i już w trakcie niej młody projektant zostaje wyróżniony za kreatywność i wizjonerstwo. Chwilę później nadchodzą kolejne nagrody od Neo Fashion Jamboree, Wroclove Design oraz bon stypendialny od Foso Fashion Diamonds Discovery. To wszystko wydarzyło się zaledwie w przeciągu trzech miesięcy.

18 czerwca na fanpage projektanta pojawia się pełna radości informacja o zakwalifikowaniu się do półfinału międzynarodowego konkursu. Odtąd 150 szczęśliwców staje w szranki, by dostać się do finałowej grupy. W ciągu zaledwie 24 godzin Sebastianowi udaje się zyskać poparcie na tyle licznej grupy, by uplasować swoje projekty wśród 30 najlepszych.

Jego kolekcja Shadows to wynik szerokiego spektrum inspiracji. Na twórczość projektanta wpłynęły zdjęcia, filmy, ludzie, którymi się otaczał i muzyka. Szczególną rolę w tym zamieszaniu odegrał abstrakcyjny kawałek Woodkid, o tym samym zresztą tytule, co kolekcja dyplomowa. Utwór pochodzi z wydanej w 2012 roku płyty The Golden Age.

Na kolekcję składają się monumentalne sylwetki w szarości i czerni. Minimalistyczne, wręcz ascetyczne formy projektów przywodzą na myśl dokonania domu mody Balenciaga, czy też słynnej kolekcji Alexandra McQueena z 2010 roku. Z polskiego rynku lekkiego podobieństwa doszukiwać się można wśród moich ulubieńców, Zuo Corp. i IZZYnoteasy. Wspólnym mianownikiem tych twórców jest pojawiający się w ich kolekcjach oversize, gigantyczne wręcz ramiona i umiejętne podkreślanie sylwetki.

Zwycięzca konkursu MUUSE&VOGUE Italia zyska fantastyczną szansę- stworzenia linii dla marki MUUSE, która zostanie oczywiście dystrybuowana do globalnej sprzedaży. Prócz tego zostanie mu poświęcony artykuł w Biblii Mody. Same wyniki natomiast zostaną ogłoszone podczas Tygodnia Mody w Kopenhadze.

Zapraszam do oddania głosu na Sebastiana! Już za 2 dni poznamy finalistów konkursu.


zdjęcie: Dawid H. Groński | modelka: Magda Czuj | Reklamex Agencja Modelek i Promocji Mody 

0 komentarze

Prześlij komentarz

top blogs
top blogs