Klient w trakcie wyprzedaży

Klient w trakcie wyprzedaży
Bycie obserwatorem to ciekawa sprawa. Dostrzegasz zachowania, które w pewien sposób Cię pociągają, ale i odrzucają. Wnet zdajesz sobie sprawę, że hej, zdarzają się i Tobie! Grunt to umieć się śmiać z samego siebie! Jak myślisz, którym typem klienta jesteś?

LANSER
Rzadko zjawia się samotnie. Zazwyczaj otoczony jest wianuszkiem dziewcząt, które wpatrzone w niego jak w obrazek, podążają za nim krok w krok. Nos zadarty do góry, lekko szyderczy uśmieszek i maniera podpatrzona u Chucka Bassa, to wszystko składa się na jego dalszą charakterystykę. Ze względu na to, że został stworzony do wyższych celów, nie bywa w przeciętnych sklepach. Celuje jedynie w marki, które zapewnią mu dalsze ochy i achy. Kupi nawet najmniejszą rzecz z wyprzedaży, byleby móc dumnie przespacerować się z firmową reklamówką.

NIEZDECYDOWANY
Prawdopodobnie najbardziej znienawidzony przez sprzedawców. Sprawia wrażenie skupionego i nigdzie się nie śpieszącego. Zgarnia ubrania z połowy wieszaków, w tym różne kolory z danego modelu. W szatni spędza minimum pół godziny- niewykluczone, że robi do niej kilka rundek. Stoi przed lustrem, sprawdza jak wygląda po tysiąc razy. Nie wie, co począć: Czy ten fason jest w porządku? Co z materiałem? A czy cena nie za wysoka? W końcu przesuwa zasłonę, udaje, że nie widzi ekspedientki, by w końcu ze spuszczoną głową odwiesić po prędce ubrania i uciec do domu.

CHŁOPAK DZIEWCZYNY
Pewnie myślicie, że nudzi się jak mops i przeżywa największe nieszczęście na świecie. Tymczasem to farciarz nie z tej Ziemi! Kiedy Ona opada z sił nie mogąc znaleźć ani jednej wyprzedażowej perełki, On jakby od niechcenia kupuje trzy rzeczy, bo po prostu je zauważył i mu wpadły w oko. Jeszcze nie wie z czym je zestawi, ale jest pewien, że będą OK.

ŁOWCA OKAZJI
Gdyby żył w Ameryce zbierałby kupony i miał kilkumiesięczne zapasy żywności za półdarmo. Skoro mieszka w Polsce będzie czyhał na informacje co, gdzie, kiedy i dlaczego. Z tego też powodu, harmonogram wyprzedaży zna jak własną kieszeń. Kupuje w Internecie i w sklepach stacjonarnych, zawsze ubiegając przyjaciół i rodzinę, których usilnie stara się przemienić w fanów swoich nadprzyrodzonych zdolności.

BIEGACZ
Sportów nie uprawia, bo nie ma czasu, ale za to w galerii handlowej potrafi spędzić po kilka godzin dziennie. Wpada do sklepu niczym torpeda i w ułamki sekundy szacuje atrakcyjność asortymentu. Czy coś kupuje? Tego nie wie nikt.

SIŁACZ
Ręce mu się uginają od nadmiaru ubrań, ale szczerze mówiąc, nic z tego sobie nie robi. Dla niego to skarby, na które czekał przez cały sezon, więc wynajmie nawet ciężarówkę, żeby je przetransportować do domu. O konkretne modele walczy niczym lew, od czasu do czasu dając z bara klientom, którzy chcą mu je sprzątnąć sprzed nosa.

WYWAŻONY
Przychodzi, przeszukuje wieszaki, znajduje coś dla siebie i kupuje. Tylko tyle i aż tyle. Bez żadnych efektów specjalnych.

zdjęcie|Elliott Brown

 1. Zawsze staram się pamiętać czego brakuje w mojej szafie, ale często muszę walczyć ze sobą by nie kupić piątej zielonej koszulki do kolekcji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny post :) naprawdę ludzie na wyprzedażach czasem zachowują się nieracjonalnie ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. ja jestem niezdecydowany połączony z łowcą okazji.;) świetny pomysł na posta, też zauważałam takie zachowania ludzi ale nigdy nie wpadłam na pomysl, żeby o tym napisać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że u mnie też wykryłam trochę z typu niezdecydowanego. :)

   Usuń
 4. Hahaha, jak zabawnie opisane :D

  OdpowiedzUsuń

top blogs
top blogs