Jak ustrzelić wyprzedaże?

Jak ustrzelić wyprzedaże?
Branża modowa tak z nami igra, że właściwie przez cały rok mamy wyprzedaże. Produkty o sztucznie manipulowanych cenach ledwie rozpoczynając egzystencję w sieciowych sklepach, mają wyraźnie podkreśloną informację, że są w istocie tańsze. Kupuj, nie żałuj, taka okazja zdarza się jedna na milion!

KALENDARZ WYPRZEDAŻY
W Polsce największe wyprzedaże przypadają na sezon zimowy i letni. Początkowe rabaty są nieznaczne, sięgają około 30% w pierwszym etapie, by po przerzedzeniu asortymentu osiągnąć 50%. Im bliżej finiszu tym ceny są oczywiście niższe, osiągając w końcowej fazie nawet 75%.

Tegoroczne zakupowe szaleństwo rozpoczęło LPP, startując z pierwszym obniżkami w Mohito już w pierwszym tygodniu czerwca. Pozostałe firmy sukcesywnie metkowały na nowo ubrania, by podkusić nasze portfele. Robią to niezmiernie dobrze, bo z tego co widzę- galerie pękają w szwach. Ubrania zresztą też.

DLACZEGO NIE LUBIĘ WYPRZEDAŻY?
Za każdym razem jest tak samo. Trzeba wychwycić odpowiednią porę, by nie zostać staranowanym przez tłumy wyprzedażowiczek. Momentami przypomina to lumpeksowe walki, gdy rozochocone klientki rzucają się na sprzedawczynie niosące wieszaki z ubraniami. Muszę być pierwsza, muszę, muszę. Moje życie zależy od tego ubrania! Wedrę je w swoje łapki, nieważne, czy jest w moim rozmiarze, grunt, że nikt ich nie zobaczy i nie przymierzy przede mną! Te maniakalne zachowania są szczególnie widoczne w sezonie wyprzedaży i skutecznie odstraszają od wizyt w sklepach stacjonarnych.

Prawdopodobnie dlatego tak bardzo upodobałam sobie sklepy online. Wiecznie posprzątane i przejrzyste pozwalają na wgląd w asortyment sklepu, sprawdzenie dostępności rozmiaru i zamówienie tego, co dusza zapragnie. Można się oczywiście spierać, że lepiej zobaczyć kreację z bliska niż kupować w ciemno, ale argument ten staje się znikomy wobec możliwości zwrotu towaru.

 1. Bardzo ciekawy pomysł na post! Świetny blog!
  Zapraszam do mnie!

  Za każdy komentarz się odwdzięczam.
  http://szejkus.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. też wolę wyprzedaże online :) przynajmniej nie kupuje rzeczy, które wcześniej były zdeptane przez stado klientek ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. i tak kocham wyprzedaże ! :))  http://casprzet.blogspot.com ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupujac w sklepach online nie można tych rzeczy przymierzyc i zobaczyć jak się w nich wyglada i to jak dla mnie jedny minus takich sklepow ale mimo wszystko raz na jakiś czas zdarzy mi się coś kupic w ten sposob. Jeśli chodzi o wyprzedaze to lubię je. Może nie zawsze znajdzie się coś fajnego ale warto szukac :)

  http://feelingsdonotplay.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja poluję online, bo w sklepach wnerwia mnie syf, przepełnienie wieszaków, brudne ubrania, masa ludzi i częsty brak aktualnych cen na metkach! Sklepy online załatwiają wszystkie moje problemy, wybrednego klienta:)

  OdpowiedzUsuń

top blogs
top blogs