Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?
Znasz swój kształt twarzy? Świetnie! Dzięki tej informacji oszczędzisz sporo czasu i pieniędzy na dobór właściwych okularów.

Jeśli z jakichś bliżej nieznanych przyczyn jeszcze tego nie wiesz, weź do ręki szminkę lub delikatną kredkę i obrysuj swoje kontury. Pamiętaj, by siedzieć prosto, a nie profilem. Obrys wykonaj starannie tak by bez żadnych wątpliwości przejść do następnych działań.

Okrągła? Owalna? Kwadratowa? A może trójkątna? Już wiesz? Ok, ruszamy dalej.

PODSTAWOWE ZASADY DOBORU OKULARÓW: 
1. Nie kieruj się ceną. Fakt, posiadanie 5 par okularów jest kuszące, ale co z tego jeśli żadne z nich nie mają filtrów ochronnych? Akcesoria te służą nie tylko do podkręcenia wyglądu,ale przede wszystkim jako forma protekcji przed promieniami słonecznymi.
2. Kształt twarzy to jedno, wielkość to drugie. Jeśli Twoja twarz jest filigranowa, zastosowanie wielkich szkieł całkowicie ją przytłoczy. Nie pozwól na to!
3. Najogólniejszą zasadą jest dobieranie okularów na zasadzie kontrastu, co oznacza, że jeśli masz okrągłą twarz, powinnaś szukać geometrycznych, kanciastych oprawek, a jeśli masz trójkątną twarz to czas rozglądnąć się za zaokrąglonymi oprawkami.
4. Kieruj się komfortem- okulary nie mogą ani zbyt ciasno przylegać do głowy, ani być zbyt luźne.
5. Okulary powinny być kompatybilne z Twoim stylem. Szukaj koloru, wzoru i modelu, w którym poczujesz się naprawdę super!
6. Oprawki powinny zaczynać się ponad policzkami, a kończyć poniżej linii brwi.

TYPY TWARZY I OKULARY IDEALNE 
Twarz owalna: kiedy wśród typów sylwetek za ideał uznaje się klepsydrę, ten kontur twarzy stanowi ideał dający niezliczone wręcz możliwości dopasowania okularów. Dzięki zbalansowanym proporcjom możesz szaleć właściwie z każdym modelem jaki wpadnie Ci w oko!

Twarz okrągła: charakteryzuje się tą samą szerokością w pionie, jak i w poziomie. Pucułowate policzki, brak ostrych krawędzi należy odrobinę podrasować zmniejszając wrażenie pulchności. Najkorzystniejsze są kanciaste modele okularów nie wychodzące poza najszerszą część twarzy, które sprytnie ją wydłużą i wyszczuplą.

Twarz kwadratowa: posiada mocno podkreśloną linię żuchwy i kości policzkowe. Dość kanciaste rysy złagodzą okrągłe okulary, choć równie dobrze sprawdzi się model a'la kocie oczy.

Twarz trójkątna: szerokie czoło i wąski podródek, bardzo charakterystyczne dla filigranowych, szczupłych osób. Spróbuj dodać szerokości okolicom policzków stosując okulary w kształcie motyla, serca lub awiatory.

  1. Bardzo przydatne akurat jestem w trakcie poszukiwań TYCH jedynych :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki zawsze szukałam w jakich okularach bede dobrze wygladac ;) wpadniju tez do mnie :) http://braknazwyxdddd.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

top blogs
top blogs