3 najlepsze pokazy Fashion Night UEK

Skaczę sobie od eventu do eventu. Oczywiście większość z nich to wydarzenia modowe. Konferencje, pokazy, swapy, spotkania z projektantami, wszystkie z nich oceniane są moim krytycznym okiem. Jak to w życiu bywa, niektóre z nich zaskakują, inne kompletnie rozczarowują.

Na Fashion Night UEK byłam pierwszy raz. Nie jest to super osiągnięcie, jak na osobę, która już od paru lat mieszka w Krakowie, ale jakoś tak się składało, że albo o wydarzeniu dowiadywałam się po czasie, albo nie było szans by się na nim zjawić. W tym roku w końcu się udało. Do końca nie wiem, czy była to zasługa dobrej reklamy, czy obecność koleżanek z liceum w ekipie organizacyjnej. W każdym razie, facebook nie pozwolił mi przeoczyć daty wydarzenia. Imprezę rozpoczął poranny swap, popołudnie należało do Design Day, gdzie można było kupić odzież polskich projektantów w promocyjnych cenach, aż w końcu, o godzinie 18 miał się rozpocząć pokaz główny. Na tę część goniłam prosto z pracy, przekonana, że się spóźnię. Tymczasem przybywając ze sporą obsuwą zastałam niespodziankę- prezentacja kolekcji jeszcze się nie zaczęła. Mało tego było gdzie usadzić szanowne cztery litery. Uff! Pełną listę projektantów znajdziecie na fanpage Fashion Night, bądź też w samym wydarzeniu. Poniżej prezentuję, moim zdaniem, trzy najlepsze pokazy tego wieczoru.

KAMIL CZUBA 

3 najlepsze pokazy Fashion Night UEK
Kamil Czuba to zagwozdka totalna. Absolwent London College of Fashion i Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych pracował w swym życiu na różnych stanowiskach. Był stylistą fryzur, trend researcherem, sprzedawcą i dekoratorem. Modą zajmuje się niewiele ponad 2 lata, a już zdążył wyrobić sobie własny, nieszablonowy styl. Nawet gdzieś po drodze był w finałowej dwunastce "Projektanci na start". Jego poczynań w programie niestety nie skomentuję, ponieważ brak dostępu do FOX Life zrobił swoje. Wracając jednak do pokazu, zobaczenie na raz tylu męskich torsów było rewelacyjną sprawą! A tak poważnie- jak na polskie realia stylizacja była bardzo kontrowersyjna. Ciężko sobie w końcu wyobrazić przeciętnego mieszkańca miasta paradującego w samych bokserkach i bluzie. Ale właśnie o to chodzi! Kamil Czuba nie projektuje dla mięczaków i nudziarzy. Jego targetem są ludzie odważni, potrafiący ze smakiem łączyć aktualne trendy. Kompletna stylizacja wybiegowa na co dzień przecież może ulec stonowaniu. Choć kto wie, może panowie śmigają w takim wdzianku po domu?

NOLZY 

3 najlepsze pokazy Fashion Night UEK
Miałam okazję z Kasią współpracować przy okazji poprzedniej kolekcji. Poprzednim motywem przewodnim jej projektów były pompony, tym razem główna inspiracja nie była tak oczywista. Na wybiegu pojawiły się romantyczne groszki, kwiaty i falbany. Delikatnym, kobiecym sukienkom w klimacie retro kontrastowały seksowne bralety, przeźroczystości w nieoczywistych miejsach, a nawet sportowe bluzy. Przyjemne pomieszanie z poplątaniem łączył ze sobą wspólny podmiot w postaci tkanin i kolorystyki kolekcji. Na dodatek w pokazie prócz dorosłych modelek wzięły udział również małe dziewczynki. Zaskoczona publiczność rozczuliła się na maksa!

FORUM MODY 

3 najlepsze pokazy Fashion Night UEK
FORUM MODY to inkubator dla polskich niezależnych projektantów. Otwarcie concept store miało miejsce w październiku ubiegłego roku. W zaledwie kilka miesięcy miejsce to zdążyło stworzyć ważny punkt na krakowskiej mapie mody. Podczas Fashion Night swoje kolekcje zaprezentowało kilku designerów plus, o ile dobrze pamiętam, jeden sklep sieciowy. FORUM MODY na tle tej konkurencji mogło wypaść bardzo niespójnie. Zrzeszenie tak wielu projektantów w jednym miejscu, wymaga interwencji stylisty, który połączy ze sobą zróżnicowane projekty. Sztuki tej dokonano nad wyraz dobrze! Patrząc na siedzące obok osoby, uzyskałam potwierdzenie swojego entuzjazmu. Z prezentacji zadowolone były również modelki, które podczas wyjścia finałowego strzeliły sobie pamiątkowe selfie.

  1. Kamil i Nolzy jak zwykle super!

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pokazy nie chodzę tym bardziej ciekawie było poczytać. Najbardziej moją uwagę przykuła Nolzy. Świetne projekty!

    OdpowiedzUsuń

top blogs
top blogs