Literka O, czyli jabłko

Jabłko to drugi najpopularniejszy typ figury wśród Polek. Panie o tej sylwetce mają mocno rozbudowaną górną część ciała, krągłe biodra, smukłe nogi i nader często narzekają na brak wcięcia w talii. Nadmiar tłuszczyku zwykle odkłada się im w rejonie klatki piersiowej, stąd też błędnie jabłko utożsamia się z osobami, które mają bardzo obfity biust. Tymczasem nie jest to wcale zasadą!
Zamiast przejmować się swoim mniej lub bardziej dorodnym biustem zadbaj o to, żeby podkreślić swoje atuty. Twoim celem powinno być wprowadzenie odpowiedniego złudzenia wizualnego odnośnie proporcji. Podkreślaj uda, łydki i szczupłe kostki. Jabłka mają zwykle fantastyczne nogi, zatem grzechem byłoby ukrywanie ich przed światem. Podkreśl to,co w Tobie najpiękniejsze!
Szczerze mówiąc nie znam tej pani, ale jest idealnym przykładem na to, jak drobne elementy wpływają na całokształt odbioru stylizacji. Set z lewej wydaje się ok, ale pani aktorka-piosenkarka-whoknows wygląda ociężale. Dzieje się to za sprawą zbyt cieńkiego paska w talii(dodatkowo podkreślonego ozdobną klamrą), koszuli we wzory(jabłka powinny wybierać drobne zdobienia, które nie skupiają uwagi na jednym punkcie) oraz szpilek, które skracają nogi. Stylizacja numer dwa, choć znacznie prostsza, na tym tle wypada lepiej. "Kropką nad i" mógłby być wysoki kucyk(nadałby on celebrytce bardziej nowoczesny look).
W tym zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć Adele. Tu ponowię apel o unikanie wzorzystych kreacji i dodatkowo zwrócę uwagę na podkreślenie talii. Literka "O" nie ma wyraźnie zaznaczonej talii, więc szerokie(!) paski są dla niej bezcenne. Jeśli chodzi o dobór kroju sukienki lub spódnicy, pani jabłko powinna wybierać dopasowane kroje. Dół powinien być blisko ciała, ale nie za obcisły tak, aby uniknąć efektu "waty na patyku".
Cieńkie ramiączka nie są dla Ciebie, bo nie uniosą ciężaru górnej partii ciała. Znacznie lepszym wyborem będą dekolty V-neck, o czym przekonała się znana między innymi z serialu Gossip Girl- Elizabeth Hurley.
Rezygnacja z cieńkich ramiączek, nie oznacza dyspensy na dodatkowe podkreślanie tych zacnych rejonów. Precz z falbanami, porostami, mchopodobnymi stworzonkami! Mimo tego, że kreacje Drew są w podobnym klimacie, ta druga jest znacznie lepsza. Zgadnij dlaczego?

Jabłko ze wszystkich typów sylwetki budzi prawdopodobnie najbardziej negatywne odczucia. Duży biust jest tak samo atutem, jak i często głównym sprawcą problemów z samoakceptacją. Niejednokrotnie widzę panie o figurze "O", które starają się za wszelką cenę schować biust pod golfem. I tak oto, zamiast zwracać uwagę na swój atut, zamienia się go w wadę, czyniąc górną część sylwetki jeszcze bardziej masywniejszą...

Co nosić?
- garderoba w jednolitym kolorze
- niewielkie aplikacje
- sukienki i bluzki empire
- kolorowe, wzorzyste spodnie
- masywne obuwie
- koszule w pionowe paski
- proste spodnie
- żakiety z mocno podkreśloną talią

Czego unikać?
- ciasne rurki
- lycra
- marszczenia na wysokości pasa
- żaboty i falbany
- marynarki dłuższe niż do połowy bioder
- bardzo krótkie koszulki
- wielkie wzory

0 komentarze

Prześlij komentarz

top blogs
top blogs