Fiolet (nie) dla druhen

Kolory mają to do siebie, że zawsze wywołują skojarzenia. Weźmy taki fiolet za przykład. Lawenda, fiołki, a może przejaw delikatności i romantyzmu? Kto co woli. Mnie ta barwa kojarzy się z amerykańskimi druhnami, ubranymi w tiulowe, iście księżniczkowe sukienki.

Można się oczywiście spierać, twierdząc, że znajome panny młodej chętniej wybierają róż. Nie doszukałam się żadnych wyników badań na ten temat, więc pozostawiam go w zawieszeniu, a powiem jedynie tyle, że bez względu na to, która z tych barw jest liderem- kolorystyka jest w pełni uzasadniona.

Świadkowa znajduje się na drugim planie. Gdyby wybrała jasną, pastelową sukienkę, zginęłaby w eterze. Czerwień jest zbyt krzykliwa, biel niedozwolona. Wybór musi więc paść gdzieś po środku. Druhna idąc na ślub wyrusza na misję specjalną- prócz pilnowania welonu, pomocy przy makijażowych poprawkach, ma wspierać, pomagać, wręcz harmonizować się z wyglądem panny młodej.

Kolekcje na sezon jesień-zima 2012 ewidentnie wzmocniły popularność fioletu i ametystu. Wtenczas promowane były przez Gucci, Roksanę Iilnic i Pradę. Pojawiły się również w tegorocznych kolekcjach: u Dsquared2, czy Elie Saab. Hasła nawołujące do odszarzenia jesieni, również wyzwoliły te barwy. Fiolet nosimy od rana do wieczora. Jest znacznie mniej kontrowersyjny od różu, oryginalny i tajemniczy. To kolor poszukiwania, wolności i przestrzeni, której potrzebuje każdy z nas. Barwa ta świetnie odnalazła się w modzie casualowej i biznesowej, stanowiąc doskonałą alternatywę dla standardowych i ponadczasowych, bordo i granatu.

Śliwkowe sukienki też w końcu nie są zarezerwowane tylko na czas weselnej uroczystości. Sprawdzą się na Sylwestra, w karnawał, i od każdego innego święta kiedy chcemy wyglądać dziewczęco i uroczo. Jeśli postawisz na kolor, który ma subtelną i wyrafinowaną moc, wygrasz podwójnie.
Przykładowe kreacje: SUKIENKA I, SUKIENKA II, SUKIENKA III

  1. Mnie się fiolet zawsze kojarzył z transwestytami :D Nie wiem czemu upodobali sobie ten kolor...

    OdpowiedzUsuń

top blogs
top blogs