Ania Kuczyńska wiosna-lato 2014

Gdy wpiszecie jej nazwisko w wyszukiwarkę, nie odnajdziecie żadnych haseł spowinowaconych z plotkami, aferami i aferkami, usadowianiem gości na (nie)odpowiednich miejscach, i tym podobnych. Znalezione strony oferują jedynie informacje o projektantce i jej twórczości.

Na tym właśnie polega wyjątkowość Ani Kuczyńskiej. Nie usłyszysz o niej zbyt wiele w telewizji. Nie zobaczysz w jej strojach tabunu celebryckich twarzy. Kuczyńska od 10 lat tworzy markę, która ściśle precyzuje swoją klientelę. Projektuje dla kobiet(a od niedawna również dla mężczyzn!), które cenią sobie modernistyczną modę i traktują ubiór jako cząstkę wyrazu osobowości. Osoby wybierające jej projekty są świadome wyborów i bezprecendesowo uznają wyższość wzornictwa nad tymczasowymi trendami.

Prezentacja najnowszej kolekcji projektantki odbyła się we wnętrzu galerii sztuki współczesnej Raster w Warszawie. Bodźcem do stworzenia Illuminate było zafascynowanie oświeceniem, epoką, która miała znaczący wpływ na rozwój myśli, podkreślenie siły mądrości oraz ezoteryką, pozamysłową wiedzą skupioną na iluminacji, właśnie. Muzy kolekcji to Frida Kahlo oraz Salvador Dali- artyści, którzy znani są z niekonwencjonalnego podejścia do otaczającej ich rzeczywistości, badający sferę nieświadomości.

W kolekcji na wiosnę-lato 2014 dominują miękkie, opływające ciało sylwetki. Luźne fasony, nieeskalowanie kobiecości, długość midi aniżeli mini sprawia, że odnoszę wrażenie, że tylko pewna siebie kobieta jest w stanie obronić te stroje. Tradycyjnie już, na wybiegu pojawiły się sylwetki z kimonowymi rękawami. Projektantka nadal jest wierna czerni, choć tym razem można było podziwiać również kreacje w pudrowym różu, wypłowiałym błękicie, koralu i bieli. Paleta barw doskonale spajająca się z fasonami dawała poczucie wyciszenia i spokoju.

Przepięknym dodatkiem były małe kopertówki, w które wetknięto kwiaty. Domniemam, że było to nawiązanie do muzy kolekcji, której z kwiatów we włosach utworzyła jeden ze swoich znaków rozpoznawczych. Dopełnieniem dopracowanej skromności były, stworzone specjalnie na potrzeby kolekcji, katalońskie espadryle.

0 komentarze

Prześlij komentarz

top blogs
top blogs