Cracow Fashion Week

Spotkałam się ostatnio ze stwierdzeniem, że gdyby nie SAPU to w Krakowie nic modowo by się nie działo. Rzeczywiście szkoła jest wytwórnią projektantów, którzy sieją coraz więcej zamieszania swoimi projektami. Młode, świeże spojrzenie na modę, czyli konkurs Cracow Fashion Awards już po raz piąty otworzy Cracow Fashion Week.

16 marca 2013 roku w Nowohuckim Centrum Kultury młodzi projektanci, absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentują widowni swoje kolekcje, które są świadectwem ich modowych wyborów i inspiracji. Zobaczymy projekty kreatywne, awangardowe i odważne, oraz takie, które wpisują się w bieżące tendencje i są gotowe do noszenia.

Kolekcje zostaną ocenione przez Radę Mediów i Radę Wysokich Krawców w składzie której znajdą się: Ewa Jagielska-Żak, Anna Jatczak, Ilona Kanclerz, Michał Zaczyński, Monika Onoszko, Jerzy Antkowiak, Krystyna Mazurówna oraz Dorota Wróblewska. W puli nagród jest prestiżowa statuetka Kolekcji Roku, zagraniczne staże i wyjazdy. Wiele z ubiegłorocznych kolekcji zostało zaproszonych do specjalnej prezentacji w trakcie Warsaw Fashion Street, domyślam się zatem, że w tym roku będzie również możliwość otrzymania takiej nominacji.

Poza konkursem dla młodych projektantów na publiczność czeka kilka pokazów, wykłady znanych osobistości ze świata mody(Jacek Kłak, Mika Kośka, Aneta Pondo), wystawy fotografii, warsztaty projektowania mody i biżuterii. Nowością w tej edycji jest specjalny cykl poświęcony blogerom modowym: swap, konferencja oraz warsztaty. Szczegółowy harmonogram wydarzeń można prześledzić na stronie www.cracowfashionweek.com.

  1. brałam udział w tych warsztatach i były na prawdę fajnie zorganizowane:)

    OdpowiedzUsuń

top blogs
top blogs