single moments of Warsaw Fashion Street

Nawet najwięksi antyfani mody, powinni skierować swe kroki w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Choć to może nie kwestia awersji... Ujmę więc rzecz inaczej - dla wielu osób ubranie to jedynie ubranie, a nie środek wyrażania samego siebie. Ubieram to co mam pod ręką i już. Jestem neutralny, bo w końcu w sklepach nic mnie nie zachwyca, wszystko jest takie same i właściwie jakby się rozejrzeć po ulicy to wszyscy ubieramy się tak samo. Będę tacy jak wszyscy! Tylko po co?!


Warsaw Fashion Street jest jedną z najważniejszych imprez na rynku modowym. Ogromną zaletą tego przedwsięwzięcia jest to, że trafia do "przeciętnego Kowalskiego", podając mu dłoń i zalotnie uzmysławiając, że moda jest dla każdego. Tego dnia nikt nie potrzebuje wejściówek, a z zaciekawieniem może zlustrować poczynania polskich projektantów. I być może zmienić coś w swoim sposobie postrzeganiu siebie i mody.

Od Warsaw Fashion Street minęło już sporo czasu jednak uważam, że warto wspominać i mówić o tym wydarzeniu. Za rok w końcu jest kolejna edycja, a istnieje szansa, że dzięki tym zdjęciom ktoś z Was skusi się na to, by odwiedzić naszą stolicę w dniu w którym będzie w najlepsze kipieć modą.

W telegraficznym skrócie :

  • Konkursowe prace New Look Design 2012 (1. Monika Makowska, 2. Barbara Mucha)


  • Pokaz charytatywny "Zaradna Mama" należał do jednej modelki; pięcioletnia Julia przechadzała się po wybiegu jak gdyby było to jej środowisko naturalne. Od czasu do czasu radośnie podskakiwała, wykonywała piruety i machała publiczności, która migiem ją pokochała.  • Madox Design udowodnił, że można dzielić szafę ze swoją drugą połówką. Bezspornie!


  • O tej kolekcji słyszałam sporo. Superlatywa na superlatywie okazała się w pełni uzasadniona. Ciesze się, że nadrobiłam zaległości i wreszcie obejrzałam na żywo pokaz Ptaszek for men. 


  • Dzięki Mostrami miałam możliwość po raz pierwszy zobaczyć m.in. ubrania Roberta Kupisza. Kultowa koszulka z orzełkiem od jakiegoś czasu jest na liście moich must have'ów, zastanawiam się, czy kraciasta spódnica również nie powinna wkroczyć na tę listę.


  • Bywało i tak, że modelki pozbywały się butów. Chociażby na pokazie Bizuu jedna z nich bez wahania ściągnęła wysokie szpilki i wróciła na backstage trzymając je w dłoni...click here for the ENGLISH VERSION

top blogs
top blogs