Warsaw Fashion Film Festival - ujęcie pierwsze

Przemysł modowy niecierpi stagnacji. Bez przerwy stwarza nowe obrazy, projekty. Specjalistom usiłującym złapać ulotne chwile z pomocą idzie fotografia. To z pewnością najbardziej rozpowszechniona forma prezentacji modowych poczynań. Na rynku jednak ku jej przestrodze pojawił się niemały konkurent.

Niespełna tydzień temu odbył się pierwszy w Polsce Festiwal Filmów Modowych. Wydarzenie miało miejsce w warszawskim Kinie Luna oraz Showroomi'e Pomada Fashion Office. Innowacyjna forma, kompleksowa selekcja najlepszych projekcji spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Na imprezie pojawili się m.in. Maciej Zień, Ewa Wojciechowska i Mikołaj Komar

Wśród konkursowych prac znalazły się :
- „Ember” dla Konrada Parola
- "Fabric of dreams" dla Sophie Kula
- "Turn the Lights Off" dla Michała Szulca
- "In Bloom" dla Anny Poniewierskiej
- "Red Dress" dla Marty Siniło.

Iza Woźny - pomysłodawczyni festiwalu stawiła im spore wymagania : "Kilka dobrze ubranych modelek snujących się po obdartych ścianach (jesień/zima) lub łąkach i parkach (wiosna/lato), nie robi na mnie wrażenia, nie wzrusza, nie zachwyca, nie każe odłożyć pilota albo przystanąć na chwilę przy ekranie. Obejrzeć na YouTubie takiego „dzieła” też mi się nie chce - bo żeby przełożyć na język filmu historię, którą projektant opowiada swoją kolekcją, potrzeba niezwykle zgranego tandemu krawiec-reżyser". Jury natomiast postanowiło przyznać swoją nagrodę obrazowi "In Bloom" autorstwa Agi Wasiak i Ity Zbroniec-Zajt.

Prócz modowych etiud zaprezentowano filmy : "Szalona miłość", "Picture Me" oraz dokument należący do cyklu traktującego o komunistycznej rzeczywistości. "Political Dress" w reżyserii Judyty Fibiger po raz pierwszy pojawił się na dużym ekranie, tym samym przedstawiając ubiór w całkiem nowej roli - jako wyraz buntu wobec władzy.

W ramach festiwalu odbył się również cykl warsztatów oraz wykładów tematycznych. Dzięki temu uczestnicy Warsaw Fashion Film Festival mieli okazję zgłębić tajniki powstawania tej specyficznej, nowatorskiej formy przedstawiania mody.

Druga edycja festiwalu jest już w przygotowaniu. Adepci fashion movies zyskali motywację do wytężonej, kreatywnej pracy. Pozostaje tylko czekać na efekty.

 1. świetnie prowadzisz bloga!;) obserwuje i zapraszam do mnie,może też sie spodoba ;>

  OdpowiedzUsuń
 2. sukienka MARNI <3 ;))

  buzi buzi

  OdpowiedzUsuń
 3. oh! very cool :) I'm following

  Check my blog and follow me if you like :)

  xx

  www.sickbytrend.com

  OdpowiedzUsuń

top blogs
top blogs